YOGA

Yoga çeşitli fiziksel duruşları, kontrollü nefes alışverişini ve meditasyonu bir arada barındıran bir egzersiz sistemidir. Bütünsel sağlık yaklaşımlarından biri olan yogayı, her yaştan insan yapabilir

Fiziksel fayda ile birlikte kişiye içsel odaklanma yetisi de kazandırmaya çalışır.

Nefese dayalı bir egzersiz sistemi olduğu için solunum fonksiyonlarının gelişimine destek olur.

REFORMER & CADILLAC PİLATES

Vücudun daha esnek ve güçlü bir hal almasını sağlayan reformer pilatesin de hem fiziksel hem mental pek çok faydası bulunmakta. Dirençli yaylar kullanılarak tasarlanan reformer aletlerinin kullanımı kaslarda bulunan bağ dokusunu güçlendiriyor, böylece vücudun esnekliği artıyor. Aynı zamanda vücudun “core” isimli bölgesini güçlendirdiği için sırt ve bel ağrısını da azaltıyor. Omurgayı hizalıyor ve duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı oluyor. Reformer bunların yanı sıra, kasları şekillendiriyor, vücudun incelip sıkılaşmasını sağlıyor ve doğru nefes almayı öğreterek nefesi düzenliyor.

SU İÇİ JİMNASTİĞİ

Çeşitli egzersizlerin birleştirilmesiyle oluşan su içi jimnastiği antrenman programları vücudun kardiyovasküler sistemini çalıştırarak birçok kasın aynı anda aktif olmasını sağlar. Suyun sağladığı basınca karşı direnç göstererek yapılan bu egzersizler kasların oldukça aktif biçimde çalışmasını sağlar.

ORMAN YÜRÜYÜŞÜ

Sağlık sorunlarının ne olduğuna bakmaksızın hareketsizlikle ilgili bir iyi haber var ki; akademik araştırmalar, fiziksel aktivitenin kronik hastalıkları, erken yaşlanmayı engellemeye yardımcı olduğunu ve sağlığın yanı sıra yaşam kalitesini de iyileştirdiğini göstermektedir. Sağlığınızı iyileştirmenin ve sağlıkla ilgili kaygılarınızı azaltmanın en iyi yolu ise dışarı çıkmak ve bir yürüyüş yapmaktır.